KREMENJAK ISTRA

Pohodniki smo preživeli vse praznične dni, ki so se zvrstili drug za drugim v decembru 2015 in še delno v januarju 2016. Joj, nihče, prav nihče, se v teh praznikih ni bahal, da je opravljal shujševalno kuro.

Pohodniki smo pridobili nekaj dek k svoji teži in zaradi praznikov oslabili svoja telesca. Vse prav vse nam je šlo v slast … Prazniki so pač zato, da se praznijo sklede dobrot.

V kartoteko zbira naših preživelih let na tem svetu smo začeli pripisovati vsi in vsak posamezno novo številko bivanja.

Pohodniki se ne damo! Že so na sporedu pohodi.

Oni dan smo jo ucvrli do družine Rozman in doživeli prikupen pohod ob Savi in na kritičnih mesti je nekdo nežnemu spolu ponudil roko za pogum, obljubil je poljubček tisti, ki bi jo prizadel morebiten padec. Neka druga, dobro oblikovana dama, pa je dobrotnika opozorila, da naj pazi, da se padci ne bodo sprevrgli v množičen padec nežnega spola … Dobrotnik je pobegnil!

Prvi pohod smo lepo zaključili. Od Save navzgor proti Radovljici in tudi proti Lescam nas je v hrbet grelo sramežljivo zimsko sonce. Bilo je lepo!

Torek je bil ponovno lep dan. Vsi oni, ki ste ostali doma ste zamočili. Avtobus mojstra Uroša nas je ta torek odpeljal na Hrvaško. Zaselek Moščenice nad Moščeniško Drago je bil naše izhodišče. Vodja ekipe g. Janez M. nam je prerokoval enostavni sprehod skozi istrsko gmajno, a izkazalo se je, da je v svoji vnemi novega »prvaka« naše pohodniške skupine malo pretiraval in precenjeval sposobnost nas pohodnikov, ki smo preživeli zgoraj opisane praznike in pridali nekaj k svoji teži.

Ja! Vzdignili smo se cca 700 m navzgor na 827 m visok vrh Kremenjak, ki je bližnji sosed istrskega velikana Učke. Upehani smo pohodniki zavzeli ta s travo porasel razgledni vrh in pregledali vse možne točke Kvarnerja. Morje je bilo sivo! Igra narave, kam je izginila modrina, ki smo si jo zvedavo ogledovali prejšnje poletje.

Nagrajeni smo bili za svoje početje, da smo vztrajno rili navzgor na vršac. Nekdo iz skupine je imel precej težav nositi svoje kilograme, vestno je brisal svoj pot s čela, a končno se mu je razsvetlilo, saj je ugotovil, da bo prišel do vrha vršaca, saj ga žene »čredni nagon« skupine, ki je štela 28 duš.

Uspeh smo zalili ob cesti nekje v Brkinih.   Peter R.

You may also like...

Dodaj odgovor